Detské kuchynky > Novinky > Aký typ kuchynky sa hodí do izbičky vášho dieťatka?

Aký typ kuchynky sa hodí do izbičky vášho dieťatka?

Kupovanie detskej kuchynky síce nie je zďaleka také zložité ako riešenie skutočnej kuchynskej zostavy, aj napriek tomu by ste mali zvážiť niekoľko aspektov, než svojmu malému kuchárovi či kuchárke zaobstaráte ich vlastné kulinárske kráľovstvo.

Prvým kritériom, ktorým sa rodičia pri výbere detskej kuchynky riadia, je hlavne cena. Hračky sa logicky prispôsobujú rodinnému rozpočtu. Veľkú pozornosť by ste však mali venovať aj ďalším, naoko nepodstatným detailom, ktoré neskôr môžu ovplyvniť samotný pohyb vašich ratolestí v izbičke či kvalitu hry.

Kuchynka pre deti
Pri výbere kuchynky nepozerajte len na cenu, ale aj ďalšie detaily.

Koľko detí sa bude s kuchynkou hrávať?

Ak máte len jedného potomka, stačí mu, samozrejme, aj obyčajná kuchynka, pri väčšom počte detí budú nároky na hraciu plochu väčšie. V tomto prípade môžete zvoliť buď priestrannejší model kuchynky alebo kuchynku s vyklápacou varnou plochou – pultom. Takáto hračka pôsobí subtílnejšie, ale zároveň dokáže dočasne poskytnúť dostatok priestoru na hranie pre viacerých huncútov.

Aká veľká je detská izba?

Majte na pamäti, že detská kuchynka, ktorá sa podobá dospeláckej, potrebuje priestor zodpovedajúci menšiemu kusu nábytku. Táto otázka je však na mieste najmä vtedy, keď uvažujete o kúpe hračky s 360-stupňovou hracou plochou. Ak po jej rozložení v izbičke nezostane dostatočný priestor na pohodlný prístup ku kuchynke zo všetkých strán, rovno na takýto model zabudnite.

Aký tvar kuchynky zvoliť?

Hoci kuchynky od renomovaných výrobcov, ako sú Smoby, Janod alebo Écoiffier, majú vo všeobecnosti oblé hrany prispôsobené bezpečnej detskej hre, ich celkový tvar sa môže líšiť. Niekedy sú kuchynky navrhnuté s hranatou či kruhovou doskou, na výber sú však aj podlhovasté modely či prepracovanejšie kuchynky v tvare písmena L. Súčasťou kuchyniek môže byť dokonca mini jedáleň so stolíkom a stoličkami. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi.

Minimalistická kuchynka pre deti Bon Appétit Chef Smoby

Detská kuchynka Smoby
Prepracovaná hračka vo sviežich farbách ponúka napriek malej hracej ploche prístup zo všetkých strán, takže sa s ňou pohodlne zahrá aj viac detí.

Modulárna detská kuchynka French Cousine Écoiffier

Detská kuchynka Écoiffier
Trojdielna kuchynská linka je výnimočná tým, že pozostáva z pohyblivých častí. Vďaka tomu si ju deti môžu vyskladať podľa chuti, napríklad uložiť pozdĺžne v rade alebo v tvare písmena U.

Sofistikovaná rohová kuchynka Tefal Studio XXL Smoby

 

Detská kuchynka Smoby
Elektronická kuchynka inšpirovaná najnovšími trendmi vo svete dizajnu nadchne deti nielen veľkou varnou doskou, ale aj nespočetnými spotrebičmi , doplnkami a zvukovými efektmi.

Navigácia