Detské kuchynky > Novinky > 3 dôvody, prečo sa oplatí kúpiť drevenú kuchynku

3 dôvody, prečo sa oplatí kúpiť drevenú kuchynku

Variť s v miniatúrnych kuchynkách je pre deti veľkým dobrodružstvom, ale, priznajme si, v tejto kategórii hračiek majú drevené kuchynky svoje špeciálne miesto. Aj mnohí dospelí majú pre ne slabosť. Viete, prečo je to tak?

V minulom roku sme vám priniesli sériu článkov, v ktorých sme vám radili, podľa čoho vyberať kuchynku pre deti. Okrem iného sme vtedy zdôraznili, že drevo je nadčasové aj ekologické. To však nie sú jediné dôvody, prečo sa oplatí aj v dnešnej modernej dobe uprednostniť kuchynku z tohto materiálu.

Detská drevená kuchynka Janod
Detská kuchynka je nadčasová a ekologická.

Modely kuchyniek sú autentické

Aby sme boli féroví, musíme priznať, že aj plastové kuchynky sa riadia najnovšími trendmi pri navrhovaní skutočných zostáv a verne kopírujú svoje „veľké“ vzory, na druhej strane však treba dodať, že reálny nábytok do kuchyne sa vyrába poväčšine z dreva. Aj preto dokáže drevo na detskej kuchynke dokonale imitovať kuchynské zariadenie určené dospelým, a to nielen z hľadiska vzhľadu, ale aj hmatu a celkového dojmu z varného priestoru.

Majú dlhšiu trvácnosť

Určite ste po rodičoch či dokonca starých rodičoch našli zopár starých hračiek. V prevažnej miere boli zrejme vyrobené z dreva. Aj to je dôkaz, prečo sa oplatí investovať do drahšej drevenej kuchynky pre deti – vydrží oveľa dlhšie než plastová, pretože ide o pevný materiál s vyššou odolnosťou voči záťaži aj poškodeniu.

Na rozdiel od elektronických plastových kuchyniek ponúkajú efekty uchytávania a spájania pomocou magnetov, ktoré nie sú závislé od batérií, a tak im nikdy „nedôjde šťava“.

Kuchynka poslúži viacerým generáciám

Práve od trvácnosti sa odvíja aj spomenutá nadčasovosť ako charakteristická vlastnosť drevených hračiek. Výrobcovia nesiahajú po najnovších trendoch, ale snažia sa vytvoriť hračku, ktorá bude originálna a naozaj pretrvá roky.

Vzhľad drevených kuchyniek je preto maximálne prepracovaný a zameriava na hravé detaily, ako sú vyhotovenia nožičiek, ale aj hrncov a príborov, či vonkajšia povrchová úprava dvierok a úchytiek. Farebné stvárnenie je jemnejšie a doslova „nábytkové“ – nie je teda problém zakomponovať túto hračku aj do interiéru detskej izby.

Navigácia