Detské kuchynky > Novinky > Pripravte sladké pohostenie pre šibačov a kúpačov

Pripravte sladké pohostenie pre šibačov a kúpačov

Veľkonočné sviatky sú predo dvermi, a tak sa nemožno čudovať, že všetky poctivé gazdinky už horlivo rozmýšľajú nad výslužkou a pohostením pre svojich návštevníkov. Ak sa vaša malá slečna tiež rada zapája do pečenia, môžete drobné pochúťky pripraviť spolu s ňou.

Hravá kuchárka Smoby Chef Veľkonočné vajíčka
Pri pečení si deti môžu naplno rozvinúť svoju fantáziu.

Dievčatká môžu už v piatich rokoch pomáhať pri príprave nenáročných koláčikov. V tomto veku už dokážu miešať, šľahať, vyrezávať koláčiky z cesta s pomocou formičiek či svoje dobroty jednoducho vyzdobiť. Nepečené zákusky či torty sú v tomto prípade ideálnou voľbou.

Tvarohová strieška

Patrí k perfektným zákuskom, ktoré potešia najmä malých šibačov. Je lahodná, zdravá a vôbec ju netreba piecť. Nehovoriac o tom, že sa pri jej príprave dobre zabavíte.

Tvaroh a keksíky
Tvarohová strieška je nenáročná aj na suroviny.

Pripravte si:

  • 1 balíček svetlých a 1 balíček tmavých Be-Be keksov
  • 15 dkg práškového cukru (prípadne ho môžete nahradiť polovičnou dávkou stéviového cukru, koláčik tak bude zdravší)
  • 2 balíčky vanilkového cukru
  • 20 dkg masla
  • 50 dkg jemného tvarohu
  • 2 banány (ideálne čo najmenej zahnuté alebo odkrojené)
  • 100 g čokolády na poliatie
  • alobal

Postup:

Najprv dohladka vyšľahajte tvaroh s cukrom, vanilkovým cukrom a maslom. Môžete si pomôcť aj elektrickým mixérom. Z plnky trošku odoberte na potretie hotového koláčika a zvyšok rozdeľte na dve rovnaké časti.

Pripravte si alobal, na ktorý naukladáte prvú vrstvu keksov, a to tak, že z nich vytvoríte pozdĺžnu šachovnicu (3 x 7 keksov). Na túto vrstvu natrite polovicu tvarohovej plnky a navrstvite druhú časť keksov rovnakým šachovnicovým spôsobom, ale v opačných farbách keksíkov. Potrite druhou polovicou tvarohovej plnky.

Do stredu položte pozdĺžne 2 väčšie banány. Opatrne podberte alobal z každej strany a pritisnite obidve bočné strany keksíkov k sebe do tvaru strechy – tak, aby sa konce spojili a banán zostal v strede koláčika. Ten potrite prvou časťou krému a polejte roztopenou čokoládou. Odložte na noc do chladničky a pred servírovaním nakrájajte.

Originálne veľkonočné vajíčka

Tieto čokoládové dobroty, samozrejme, neodmysliteľne patria k sviatkom. Môžete ich použiť ako dekoráciu, ale aj výslužku na pamiatku. Dobrá správa je, že ich nemusíte kupovať v obchode, ale môžete si ich vyrobiť rovno doma.

Hravou kuchárkou pre deti z edície Smoby Chef to pôjde jedna radosť. V tomto sete nájdete všetko potrebné – 2 formičky na výrobu veľkonočných čokoládok, 1 lyžičku, 1 varič na čokoládu s pokrievkou, 1 dávkovač s tromi nástavcami, 1 škatuľku, fóliu na zabalenie čokoládky, 1 sadu nálepiek a 1 kuchársku knihu s receptami.

Hravá kuchárka Smoby Chef
Hravá kuchárka Smoby Chef umožňuje deťom vyrobiť si veľkonočné čokoládky podľa vlastnej fantázie.

Navigácia